IP διεύθυνση:18.191.236.174

Γονείς και καθηγητές του 7ου Γυμνασίου καλωσορίζουν το 2011

Μια όμορφη γιορτή ετοίμασε το προεδρείο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 7ου Γυμνασίου Ηρακλείου, όπου καθηγητές και γονείς είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν ευχές για το νέο έτος. Φυσικά δεν έλειψε το κόψιμο της πίτας που ανέδειξε τυχερή της χρονιάς την παλιά μα πάντα αγαπημένη συνάδελφο Αγγέλα Λινάρδου. Γονείς, παλιοί και νέοι καθηγητές, μέσα σε μια χαρούμενη ατμόσφαιρα, δεν μπορεί παρά να αποτελούν ένα σχολείο ανθρώπινο, ζωντανό και δημιουργικό. Είναι η αγάπη για τα παιδιά, μια δύναμη που μας ενώνει και μας φέρνει πιο κοντά.

Ευχαριστούμε θερμά το προεδρείο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων που βρίσκεται πάντα ουσιαστικά δίπλα στους καθηγητές και στο σχολείο, αποδεικνύοντας έτσι πως η επιτυχία και η ευτυχία των παιδιών είναι υπόθεση όλων μας και μόνο μέσα από συνεργασία και αμοιβαία κατανόηση μπορούν να επιτευχθούν.