IP διεύθυνση:52.14.168.56

Επίσκεψη εκπροσώπου της SafeLine στο σχολείο μας

Στις 29 Μαρτίου 2007 εκπρόσωπος της Safeline επισκέφτηκε το σχολείο μας.

Η SafeLine επέκτεινε τις δραστηριότητες της, με τη διοργάνωση επισκέψεων σε σχολεία. Οι επισκέψεις έχουν σκοπό να μάθουν οι νεώτερες ηλικίες για τη Safeline και το έργο της. Μέσα από διάλογο, οι εκπρόσωποι της Safeline ενθαρρύονουν τους μαθητές να καταγγέλουν τυχόν παράνομο περιεχόμενο με το οποίο έρχονται αντιμέτωποι στο Internet. Επίσης ενημερώνονται για το που μπορούν να μάθουν περισσότερα για την ασφαλή χρήση του Internet. Με τη συνέχιση των επισκέψεων σε σχολεία, η Safeline ελπίζει να αυξήσει σταδιακά τον αριθμό καταγγελιών που προέρχονται από μαθητές και νέους.

πηγή: http://www.safeline.gr/events/2007