Αυτό το μήναΑυτό το μήνα2085
IP διεύθυνση:13.58.121.131

Βιωματική άσκηση μαθητών από ομάδα τεσσάρων Σαμαρειτών και Εκπαιδευτών του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ηρακλείου του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

Την Παρασκευή 12 Απριλίου 2013 στο σχολείο μας ζήσαμε μια εντυπωσιακή βιωματική άσκηση με την συμμετοχή εικοσιτεσσάρων μαθητών.

Η άσκηση πραγματοποιήθηκε από ομάδα τεσσάρων Σαμαρειτών και Εκπαιδευτών του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ηρακλείου του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Η ομάδα αποτελούνταν από τους κυρίους Τζίκα Γεώργιο, Δουκιαντζάκη Νικόλαο, Μπουρδούση Ιωάννη και την κα Νταλαμπέκη Σοφία.
Οι μαθητές , χωρισμένοι σε τρεις ομάδες , εκπαιδεύτηκαν πρακτικά σ’ αυτά που είχαν μάθει στη θεωρία με την υποστήριξη των μαθημάτων πληροφορικής , στο πλαίσιο προγράμματος Αγωγής Υγείας.