IP διεύθυνση:18.218.61.16

Ενημέρωση μαθητών σε θέματα οδικής ασφάλειας και πρόληψης ατυχημάτων, Τετάρτη 23 Μαΐου 2018

Στο πλαίσιο της Θεματικής Εβδομάδας που υλοποιείται στο σχολείο μας, την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 μάς επισκέφθηκε ο κ. Γιάννης Λιονάκης, πρόεδρος του Συλλόγου Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων Κρήτης, προκειμένου να ενημερώσει τους μαθητές μας σχετικά με την οδική ασφάλεια και την πρόληψη ατυχημάτων.
Τα παιδιά ενημερώθηκαν για την οδική ασφάλεια και τους κανόνες οδικής συμπεριφοράς που οφείλουν να ακολουθούν τόσο οι πεζοί όσο και οι οδηγοί. Τονίστηκε, επίσης, η σημασία της τήρησης των κανόνων του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας μέσα από παρουσίαση βίντεο και συζήτηση που ακολούθησε.

• Ενημέρωση μαθητών σε θέματα οδικής ασφάλειας και πρόληψης ατυχημάτων