IP διεύθυνση:44.223.42.120

Συμμετοχή του σχολείου μας σε εκδήλωση για τη Γαλλοφωνία, Μάρτιος 2018

Το Σάββατο 17 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε στο Πολύκεντρο Νεολαίας του Δήμου Ηρακλείου μαραθώνιος ανάγνωσης του βιβλίου "Ο γύρος του κόσμου σε 80 ημέρες" του Ιουλίου Βερν στο πλαίσιο της εβδομάδας Γαλλοφωνίας με συμμετοχή των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού Ηρακλείου.

Οι μαθητές της Α’ τάξης του σχολείου μας Κωνσταντίνα Βενέρη, Κατερίνα Βλαχάκη, Σοφία Γιάννικα, Ελεάννα Παπαδάκη, Μαρία Παυλόγλου και Μαρίνος Τρίτσος συμμετείχαν στην εκδήλωση αυτή. Υπεύθυνη καθηγήτρια ήταν η κ. Μαρία Παγκάλου.

• Συμμετοχή του σχολείου μας σε εκδήλωση για τη Γαλλοφωνία