IP διεύθυνση:52.90.211.141

Παίδες Εν τάξει

Εφημερίδα ΠΑΤΡΙΣ - 17/06/10

«Παίδες Εν τάξει» Από το 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ηρακλείου

«Παίδες Εν τάξει;» είναι ο ευρηματικός τίτλος της μαθητικής εφημερίδας του 7ου Γυμνασίου Ηρακλείου, το 3ο τεύχος της οποίας είναι γεγονός.

Η πλούσια ύλη και τα κείμενα των παιδιών για τα τροχαία ατυχήματα, τις σχέσεις καθηγητών –μαθητών, τη φιλία και τις δυσκολίες της, το ρατσισμό και τη διαφορετικότητα, την οικολογία, τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της ηλεκτρονικής ζωής, τη μουσική, τον αθλητισμό, αποδεικνύουν το μεράκι και τη φιλοπονία μαθητών και καθηγητών .

Πάνω απ΄ όλα όμως οι σελίδες της εφημερίδας ξεχειλίζουν από τη ζωντάνια των μαθητών, πάλλονται από τα συναισθήματα τους και όταν τελειώνει η ανάγνωση αφήνουν την αίσθηση ότι σ΄αυτό το σχολείο πολλά γίνονται ΕΝ ΤΑΞΕΙ.

Συγχαρητήρια αξίζουν σ΄όλους/ες τους/τις μαθητές /τριες που συμμετείχαν, στις υπεύθυνες καθηγήτριες: κ. Αργύρη Αλίκη, κ. Τζανάκη Στέλλα κ. Χόνδρου Βενετία και στον Δ/ντή κ. Αντώνη Χναράκη για το άριστο έργο τους.

Εφημερίδα ΠΑΤΡΙΣ - 17/06/10