IP διεύθυνση:54.173.229.84

Γιορτή Χριστουγέννων, 2016

Η επερχόμενη γιορτή των Χριστουγέννων εορτάστηκε στο σχολείο μας με τραγούδια χριστουγεννιάτικα και κάλαντα που μας παρουσίασαν τα παιδιά της χορωδίας του σχολείου μας, καθώς και με την παράσταση ενός θεατρικού έργου από τους μαθητές του Α2 τμήματος και τους μαθητές του Β1, Γιώργο Δασκαλάκη και Κωνσταντίνο Τσαγκατάκη. Το θέμα του θεατρικού αφορούσε το μήνυμα της μεγάλης αυτής εορτής της χριστιανοσύνης, την αγάπη.

Την προετοιμασία της χορωδίας ανέλαβε η κ. Μαρία Τακτικάκη, ενώ την επιμέλεια του θεατρικού είχαν οι καθηγήτριες Στέλλα Αμοναχάκη και Κατερίνα Μπεκιαράκη.

• Γιορτή Χριστουγέννων

Για να κατεβάσετε το αρχείο με το video πατήστε εδώ.