IP διεύθυνση:18.223.196.211

3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, Οκτώβριος 2016

Η 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού γιορτάστηκε στο σχολείο μας τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016 με τη συμμετοχή των μαθητών μας σε αθλητικές δραστηριότητες, εικαστικές δημιουργίες και προβολή κινηματογραφικών ταινιών.

Αναλυτικότερα, οι μαθητές και των τριών τάξεων έλαβαν μέρος σε αγώνες μπάσκετ και βόλεϊ, ενώ η Γ΄ τάξη συμμετείχε και σε αγώνα μπάσκετ με τους μαθητές της Α΄ τάξης του γειτονικού μας 2ου ΕΠΑΛ.

Ταυτόχρονα, πολλοί μαθητές μας ασχολήθηκαν με το να ζωγραφίζουν θέματα σχετικά με την Ημέρα του Αθλητισμού, ενώ άλλοι από αυτούς παρακολουθούσαν την προβολή των ταινιών «Ο ποδηλάτης» και «Η καλύτερη βολή» στο αμφιθέατρο του σχολείου μας.

• 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού