IP διεύθυνση:44.222.82.119

Ανακοίνωση αποτελεσμάτων του 1ου Παγκρήτιου Διαγωνισμού Δημοσιογραφικών Δεξιοτήτων «Λευτέρης Δασκαλάκης»

Την Τετάρτη 15 Απριλίου 2015 στην αίθουσα «Ανδρόγεω» του Δήμου Ηρακλείου ο Σύλλογος Νεανικής Δημοσιογραφίας «ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ» ανακοίνωσε τα αποτελέσματα που αφορούσαν τα Γυμνάσια και τα Λύκεια του νομού Ηρακλείου για τον 1ο Παγκρήτιο Διαγωνισμό Δημοσιογραφικών Δεξιοτήτων «Λευτέρης Δασκαλάκης» του σχολικού έτους 2014-15.

Στο 7ο Γυμνάσιο Ηρακλείου απονεμήθηκε έπαινος συμμετοχής για την εφημερίδα «Παίδες εν Τάξει» (κατηγορία μαθητικού εντύπου).

Στην Εμμανουέλα Κισσανδράκη, μαθήτρια του Γ2 τμήματος του σχολείου μας, απονεμήθηκε έπαινος για το ρεπορτάζ της «Επίσκεψη στην Ιατρική Σχολή Ηρακλείου» (κατηγορία μαθητικού ρεπορτάζ-άρθρου).

Θερμά συγχαρητήρια στη συγγραφική ομάδα της εφημερίδας μας και τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς κ. Μ. Μεϊδάνη, κ. Π. Διαμαντάκου και κ. Δ. Φανουριάκη.