IP διεύθυνση:54.198.37.250

Η εφημερίδα του 7ου Γυμνασίου Ηρακλείου, «Παίδες εν τάξει», σε ραδιοφωνική εκπομπή

Τη Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014 η εφημερίδα του σχολείου μας φιλοξενήθηκε στον Μουσικό Σταθμό του Ηρακλείου Κρήτης, «Στούντιο 19». Οι μαθητές που συμμετείχαν στη ραδιοφωνική εκπομπή του Γιώργου Δασκαλάκη ήταν η Κωνσταντίνα Βασιλάκη και ο Δημήτρης Καρατζάνης από την Α Τάξη, καθώς και η Κωνσταντίνα Δολαψάκη και ο Μάνος Σαζαλτζόπουλος από τη Β Τάξη.

Τα παιδιά συνοδευόμενα από τις καθηγήτριές τους, Αλίκη Αργύρη και Ματίνα Μεϊδάνη, παρουσίασαν το σχολικό μας έντυπο ζωντανά στον «αέρα» και με μεγάλη επιτυχία εκπροσώπησαν την ομάδα της εφημερίδας του σχολείου.

Τη ραδιοφωνική εκπομπή μπορείτε να την ακούσετε παρακάτω:

Η εμπομπή:

Φωτογραφίες από την επίσκεψη: