IP διεύθυνση:44.211.239.181

Πρόσκληση για θεατρική παράσταση

7ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας καλούμε να παρακολουθήσετε την αλληγορική σατυρική κωμωδία «Ο πράσινος λύκος και τα... βλαμμένα γουρουνάκια», από τη θεατρική ομάδα του Σχολείου μας, στις 7 Μαΐου 2011 και ώρα 20:00 στο Θεατρικό Σταθμό Ηρακλείου.

Οι μαθητές, οι καθηγητές και ο Διευθυντής του 7ου Γυμνασίου Ηρακλείου.
Χναράκης Αντώνης
Φυσικός

Ο πρώην κακός λύκος Μπάντ-γουλφ, επιστρατεύοντας όλη του την υποκρισία μετατρέπεται στον «καλό», με «οικολογική συνείδηση» «φυτοφάγο» και συγχρόνως πολλά υποσχόμενο λύκο Γκρίν-γουλφ! Τα γουρουνάκια, με την πλύση εγκεφάλου που τους γίνεται, τον πιστεύουν κι αυτός τους προσφέρει τα «αγαθά» της σύγχρονης κοινωνίας των λύκων αφειδώς... Η αίσθηση του «σωτήρα λύκου» κυριαρχεί στα γουρουνάκια μέχρι τη στιγμή των «ανταλλάξιμων»...