IP διεύθυνση:52.14.85.76

Eκπαιδευτικές επισκέψεις στο “INFO POINT” της πόλης μας, 30 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου 2018

Το Γραφείο Ενημέρωσης και Πληροφόρησης των Επισκεπτών της πόλης του Ηρακλείου “INFO POINT” υποδέχτηκε τρία τμήματα της Γ΄ τάξης του σχολείου μας.

Οι μαθητές μας ενημερώθηκαν για το έργο του συγκεκριμένου Γραφείου και είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την πόλη του Ηρακλείου και  την Κρήτη μέσα από διαδραστικά συστήματα πληροφοριών και καινοτόμων τεχνολογιών. Επίσης, ξεναγήθηκαν στο ιστορικό κέντρο της πόλης με εφαρμογή τρισδιάστατης αναπαράστασης του Ηρακλείου κατά την περίοδο της Ενετοκρατίας.

Οι εκπαιδευτικές επισκέψεις στο “INFO POINT” πραγματοποιήθηκαν στις 30 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου 2018. Τα τμήματα Γ2 και Γ3 συνόδευσαν οι καθηγήτριες κ. Διαμαντάκου, Παγκάλου, Δερμιτζάκη, ενώ το τμήμα Γ4 οι κ. Αργύρη και Μεϊδάνη.